duminică, 5 februarie 2012

Torje, la primul gol in tricoul lui Udinese

Timisoareanul Torje a reusit sa marcheze in sfarsit primul gol din cariera in tricoul celor de la Udinese cat si primul gol in Serie A. Intra si vezi golul.

Torje a plecat anul trecu de la Dinamo in Italia, la echipa care se afla actualmente pe locul trei in Serie A, Udinese. Suma de transfer din cate-mi amintesc eu a fost undeva la 4-5 milioane de euro, deci un transfer de succes si un export de calitate plecat din Romanica noastra.
Torjica a intrat pe teren in minutul 67 in locul lui Basta, urmand mai apoi ca in ultimul minut de joc sa reuseasca sa inscrie primul lui GOL la Udinese. Insa din pacate golul lui nu a schimbat cu nimica soarta jocului, Fiorentina reusind sa castige cu scorul de 3-2. Rezumatul meciului Fiorentina - Udinese, AICI. (golul lui Torje la secunda 50).